Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/62539/virtual/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

Přípravky – Dědičné metabolické poruchy

Přípravky, které Metaboli Med nabízí svým pacientům, spadají do sekce takzvaných Potravin pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ). Jsou na lékařský předpis a plně hrazeny z veřejných zdravotních prostředků. Pro naše pacienty s PKU a jinými metabolickými poruchami je jejich důsledné užívání nezbytné. Svým složením pomáhají vyrovnávat nedostatek aminokyselin a dalších látek vznikající z omezeného příjmu přirozené výživy u pacientů s DMP.

Oblast vývoje nových PZLÚ v sobě zahrnuje různé obory. Je to např. biochemie, molekulární biologie, fyziologie, toxikologie, medicína, epidemiologie a vědy a obory zabývající se zdravou a vyváženou výživou. Suroviny použité v našich PZLÚ jsou pouze ty nejlepší které je možné získat a splňují nejpřísnější měřítka kvality. Aminokyseliny (jako hlavní složku přípravků) odebíráme od dodavatele z Japonska a na výsledné chuti a kvalitě produktů je to opravdu znát. Například tzv. pachuť aminokyselin po užití přípravků je eliminována na minimum. Další zajímavostí je náš přípravek PKU EASY MICROTABS ve formě mikrotablet, který je jako jediný na trhu PKU přípravků v ČR přípravkem s tzv. prodlouženým uvolňováním.

Uvědomujeme si, že dodržování dietního režimu při PKU a jiných DMP je pro naše pacienty a jejich úspěšné a spokojené životy tím nejdůležitějším. Proto věříme, že dobrou chutí a kvalitou našich produktů pomůžeme tento mnohdy nelehký úkol alespoň částečně usnadnit.

FENYLKETONURIE: viz. tabulka

TYROSINÉMIE: připravujeme – dostupnost předpokládáme v roce 2017

OSTATNÍ: připravujeme – dostupnost předpokládáme na podzim roku 2016

V České republice jsou k dispozici následující přípravky:

NÁZEV POTRAVINY FOTOGRAFIE VĚKOVÉ URČENÍ OBSAH PE*
PKU GO 30 x 20 g go-pku-2  od 6 měsíců do 10 let 1 sáček 20 g = 10 g PE*
Balení (30x20g) = 300 g PE*

PKU EASY POWDER

400 g

easy-pku-3  od 10 let 100 g = 60 g PE*

PKU EASY MICROTABS

4 x 110 g

 Foto microtabs od 10 let 14 g mikrotablet (1 víčko) = 10 g PE*
Balení (4x 110g) = cca 312 g PE*

PKU EASY SHAKE&GO

30 x 34 g

 easy od 3 let 1 láhev (34 g) = 15 g PE*
Balení (30x34g) = 450 g PE*

        PE* = bílkovinný ekvivalent

Další přípravky se připravují na registraci anebo se právě dokončuje jejich vývoj. Do budoucna Vám tedy budeme moci nabídnout další novinky.