Společnost Metaboli Med s.r.o. byla založena v roce 2012 v České republice jako POA logoexkluzivní partner skandinávské farmaceutické společnosti POA Pharma Scandinavia. POA Pharma Scandinavia má bohaté zkušenosti ve farmaceutickém průmyslu, konkrétně v oblasti dědičných metabolických poruch a Meniérovy choroby. Působí ale úspěšně také v dermatologii, neurologii, gastroenterologii, urologii, péči o ženy a dalších oblastech.

img2POA Pharma Scandinavia klade velký důraz na kvalitu produktů a použitých surovin, techniku zpracování, ekologii a další aspekty, pro skandinávské země tak příznačné. Společnost roste velmi rychle a působí již v mnoha zemích. V roce 2016 mohou tak přípravky určené pacientům s fenylketonurií a dalšími vzácnými metabolickými poruchami užívat nejen ve skandinávských zemích, ale také například na Slovensku, v Holandsku, Itálii, Velké Británii, Kanadě, USA, Austrálii a dalších dvaceti zemích světa. Největší předností přípravků je jejich jemná chuť daná vysokou kvalitou a čistotou hlavní složky (aminokyselin pocházejících z Japonska). Dále pak použití farmaceutických postupů při vývoji a výrobě těchto přípravků.

Metaboli Med s.r.o. je od roku 2012 hrdým partnerem společnosti POA Pharma Scandinavia v České republice. Poskytuje kvalitní přípravky (potraviny pro zvláštní lékařské účely) našim pacientům s dědičnými metabolickými poruchami, převážně s fenylketonurií. Do budoucna bychom však oblast našeho působení rádi rozvinuli a nabídli také novou alternativu pacientům například s tyrosinémií nebo homocystinurií, či dalšími vzácnými metabolickými onemocněními.

V roce 2017 uvedla společnost Metaboli Med s.r.oaf na český trh další dva velmi zajímavé přípravky pro pacienty s Meniérovou chorobou. Přípravky SPC-Flakes a Salovum patří do kategorie potravin pro zvláštní lékařské účely.

Zatímco v České republice jsou SPC-Flakes a Salovum naprostou novinkou, ve světě už s nimi má zkušenost řada pacientů nejen s Meniérovou chorobou. Pomáhají také lidem se zánětlivými střevními onemocněními či mastitidou (zánětem prsu). Přípravky jsou dostupné pro nemocné v Dánsku, Finsku, Norsku, Švédsku, na Islandu, v Itálii, Malajsii, Singapuru, USA, Kanadě, Argentině a také v Austrálii a na Novém Zélandu.

V lednu roku 2020 oznámila společnost Galen akvizici společnosti POA Pharma Scandinavia. Galen je renomovaná mezinárodní farmaceutická společnost založená v roce 1968 se sídlem v Irsku. Specializuje se na léčbu nemocí v oborech zahrnujících gastroenterologii, urologii, gynekologii, léčbu bolesti a duševního zdraví.

Výsledkem spojení společnosti Galen a společnosti POA Pharma Scandinavia jsou vysoce kvalitní léčivé přípravky se zárukou dlouholeté tradice a špičkové odborné úrovně. Máme tak možnost výrazně pomoci zlepšit život lidem s řadou onemocnění v celosvětovém měříku.

Těší nás, že můžeme zastupovat tak kvalitní společnost a nabízet tím také našim pacientům inovativní a vysoce ceněné produkty, na které se mohou po celý život spolehnout.
Naší inspirací v dalším rozvoji jste pro nás Vy. Vaše spokojenost je mírou našeho úspěchu.
Je pro nás radostí pracovat pro Váš lepší a kvalitnější život!