PKU EASY TABLETY

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Aminokyselinový přípravek obsahující esenciální a neesenciální aminokyseliny bez fenylalaninu ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním. PKU EASY TABLETY jsou určeny k dietnímu režimu při fenylketonurii (PKU) a hyperfenylalaninémii (HPA) u dětí od 3 let věku a dospělých. Speciální obal tablet zabraňuje nežádoucímu zápachu a chuti.

Doporučené dávkování

Doporučené množství přípravku PKU EASY TABLETY nahrazující celkovou denní potřebu bílkovin je individuální. Závisí na věku, tělesné hmotnosti, individuální toleranci přirozených bílkovin, zdravotním stavu pacienta a vždy jej určí a upravuje lékař.

Příprava

PKU EASY TABLETY jsou potažené, snadno polykatelné tablety s prodlouženým uvolňováním. Speciální obal tablet zabraňuje nežádoucímu zápachu a chuti.

Užívají se celé a zapíjejí tekutinou (vodou nebo jinou povolenou tekutinou). Tablety nedělte, nežvýkejte, nenáchávejte rozpustit v ústech. Polykejte je výhradně celé.

Důležitá upozornění
  • používejte pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti klinické výživy
  • dávkování vždy určí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti klinické výživy
  • není určeno k parenterálnímu užití
  • není určeno jako jediný zdroj výživy
  • určeno výhradně pro pacienty s fenylketonurií (PKU) a hyperfenylalaninémií (HPA) od 3 let věku a dospělé
  • přípravek musí být podáván společně se zdrojem přirozených bílkovin, dalších živin a vody v předepsaném množství. Toto doplnění je nutné na pokrytí potřeb příjmu fenylalaninu a základních nutričních potřeb pacienta.
Složení + Informace ke stažení PKU EASY MICROTABS
Název přípravku Balení Věkové určení SUKL kód
PKU EASY TABLETY 6 x 77 tablet, 577 g od 3 let