PKU EASY 3

Potravina pro zvláštní lékařské účely

PKU EASY 3 je směs esenciálních a neesenciálních aminokyselin bez fenylalaninu obsahující vitamíny, minerální látky a stopové prvky, v prášku. Určeno k dietnímu postupu při fenylketonurii (PKU) a hyperfenylalaninémii (HPA) u dospívajících od 13 let věku a dospělých.

Doporučené dávkování
Doporučené množství přípravku PKU EASY 3 nahrazující celkovou denní potřebu bílkovin je individuální. Určí jej lékař nebo pracovník kvalifikovaný v oblasti klinické výživy v závislosti na věku, tělesné hmotnosti, individuální toleranci přirozených bílkovin a zdravotním stavu pacienta.
Příprava

Nasypte odvážené množství prášku do šejkru a přidejte předepsané množství vody. Nádobu uzavřete a obsah důkladně protřepejte, dokud se prášek zcela nerozpustí. Přípravek je velmi dobře rozpustný a netvoří hrudky.

Doporučené ředění přípravku je 20 g prášku + 200 ml vody. Dávka rovnající se 20 g prášku a 200 ml vody obsahuje zhruba 15 g bílkovinného ekvivalentu.

Přípravek je možné konzumovat jako koncentrovanější nápoj, ale zároveň je třeba podávat vodu nebo jiné zředěné nápoje. Přípravek je možné smíchat s ovocným džusem nebo jinými povolenými nápoji a měl by se konzumovat zároveň s jídlem. Doporučené denní množství by mělo být rovnoměrně rozdělené do 3 až 5 porcí podávaných v průběhu dne.

Připravenou výživu ihned spotřebujte. Před použitím zamíchejte. Nejlépe chutná vychlazený.

Důležitá upozornění
  • pouze pro enterální použití
  • není určeno pro parenterální podávání
  • pouze pro použití pod lékařským dohledem
  • nevhodné jako jediný zdroj výživy
  • určeno pro dospívající od 13 let věku a dospělé
  • určeno výhradně pro pacienty s fenylketonurií a hyperfenylalaninémií
Složení + Informace ke stažení PKU EASY 3
Název přípravku Balení Věkové určení SUKL kód
PKU EASY 3 515 g od 13 let  0217261